Projekty i programy skierowane do osób niepełnosprawnych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Projekt "Moja strefa wpływu"

10 października 2017

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie "Moja strefa wpływu" realizowanego przez Sense Rozwój.

Celem głównym projektu jest aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych w wieku pomiędzy 18, a 29 rokiem życia, którzy zamieszkują województwo śląskie, nie kształcą się w trybie stacjonarnym i nie pracują.

Czytaj więcej o: Projekt "Moja strefa wpływu"

Projekt "Sprawna Firma"

11 września 2017

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie "Sprawna Firma" realizowanego przez Agencję Rozwoju Lokalnego.

Celem głównym projektu jest aktywizacja zawodowa i przybliżenie do rynku pracy 20 osób niepełnosprawnych po 30 roku życia (od dnia 30. urodzin) - w tym 11 kobiet i 9 mężczyzn - z obszaru województwa śląskiego prowadząc do zwiększenia ich szans na rynku pracy i uzyskania przez nich samozatrudnienia (i utrzymania działalności przez minimum 12 miesięcy) do końca grudnia 2018 roku. 

Czytaj więcej o: Projekt "Sprawna Firma"

Projekt ,,REGIONALNE CENTRUM ASYSTENCKIE''

30 sierpnia 2017

Stowarzyszenie OLIGOS prowadzi nabór do projektu "Regionalne Centrum Asystenckie", w ramach którego oferowane będzie wsparcie asystentów dla 40 osób niepełnosprawnych.

Szczegółowe informacje na stronie: www.oligos.pl

Czytaj więcej o: Projekt ,,REGIONALNE CENTRUM ASYSTENCKIE''

Szkolenia dla studentów z niepełnosprawnościami

23 sierpnia 2017

Centrum Wsparcia Edukacyjno-Zawodowego we Wrocławiu prowadzone przez Stowarzyszenie „Twoje Nowe Możliwości” organizuje bezpłatne szkolenia z wyżywieniem i zakwaterowaniem. Szkolenia adresowane są dla studentów i osób, które zamierzają rozpocząć studia i posiadają orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności.

Czytaj więcej o: Szkolenia dla studentów z niepełnosprawnościami

Projekt "Bliżej rynku pracy"

27 lipca 2017

Zapraszamy do wzięcia udziału w 2 edycji projektu "Bliżej rynku pracy" realizowanego przez Fundację Imago na terenie Rybnika i Zabrza.

Uczestnikami projektu mogą być osoby bezrobotne i nieaktywne zawodowo, głównie z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności. W ramach realizowanych działań przewidywane jest doradztwo zawodowe, wsparcie trenera pracy w poszukiwaniu zatrudnienia, warsztaty aktywizacyjne, a dla części uczestników również szkolenia i staże zawodowe. 

Czytaj więcej o: Projekt "Bliżej rynku pracy"

Absolwent

11 lipca 2017

,,Absolwent”  to program realizowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, którego celem jest umożliwienie wejścia na rynek pracy osób niepełnosprawnych posiadających wykształcenie wyższe lub realizujących ostatni rok nauki w szkole wyższej. Wnioskodawcami w ramach programu (tj. podmiotami uprawnionymi do ubiegania się o przyznanie pomocy finansowej) są szkoły wyższe, organizacje pozarządowe bądź partnerstwa szkół wyższych z organizacjami.

Czytaj więcej o: Absolwent

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-01-28
Data publikacji:2016-01-28
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:4827