Jesteś tutaj:Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

VI Dzień Otwarty w Powiatowym Zespole do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Rybniku

30 sierpnia 2017

VIII Śląski Rajd Turystyczny ,,BEZ BARIER''

23 sierpnia 2017

VIII Śląski Rajd Turystyczny ,,BEZ BARIER''

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze O/Mysłowice organizuje ogólnowojewódzką impreżę turystyczno-rekreacyjną dla osób niepełnosprawnych i osób zagrożonych izolacją społeczną. Współorganizatorem imprezy jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski Sosnowiec. Celem imprezy jest udostępnienie i uświadomienie osobom niepełnosprawnym i osobom zagrożonym izolacją społeczną możliwości uprawiania krajoznawstwa i turystyki aktywnej. Równie ważna jest integracja tych środowisk oraz wymiana informacji i doświadczeń związanych z prawidłową organizacją turystyki i krajoznawstwa między organizacjami programowo zajmującymi się beneficjentami ww. imprezy.

Czytaj więcej o: VIII Śląski Rajd Turystyczny ,,BEZ BARIER''

Nowa legitymacja osób niepełnosprawnych

23 sierpnia 2017

Od 1 sierpnia legitymacje osób niepełnosprawnych są przyznawane i wydawane na nowych zasadach. To nie jedyna zmiana. Z dniem 1 września wejdą w życie przepisy zmieniające wygląd wzoru legitymacji. Wydane wcześniej legitymacje zachowają jednak ważność i nie będzie potrzeby ich wymiany.

Czytaj więcej o: Nowa legitymacja osób niepełnosprawnych

Zakończenie II Rybnickich Dni Integracji

12 maja 2017

W dniach 8 - 11 maja 2017 r. odbyły się II Rybnickie Dni Integracji, których partnerem m.in. był Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Rybniku. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo!

 

Zapraszamy na facebooka Warsztatu Terapii Zajęciowej Przystań Rybnik:  https://www.facebook.com/PSONI-Warsztat-Terapii-Zaj%C4%99ciowej-Przysta%C5%84-Rybnik-645737068810570/

Czytaj więcej o: Zakończenie II Rybnickich Dni Integracji

II Rybnickie Dni Integracji

25 kwietnia 2017

Druga edycja konkursu "JESTEM LEPSZY"

25 kwietnia 2017

Fundacja Szansa dla Niewidomych i jej sponsor, firma tyfloinformatyczna Altix, założona przez niewidomych informatyków, inicjują drugą edycję konkursu grantowego ,,JESTEM LEPSZY''.

Celem konkursu jest zebranie jak najwięcej pomysłów (zarówno drobnych, jak i rozbudowanych), które wpłyną na zmianę życia niepełnosprawnych wzrokowo, oraz w ten sposób zwiększą zainteresowanie jak największej liczby osób i instytucji sytuacją niewidomych i słabowidzących w Polsce..

Czytaj więcej o: Druga edycja konkursu "JESTEM LEPSZY"

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-29
Data publikacji:2016-04-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Admin
Liczba odwiedzin:9093