Jesteś tutaj:Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Kiermasz Bożonarodzeniowy

9 listopada 2017

VI Targi Pracy dla osób z niepełnosprawnością

7 listopada 2017

Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku serdecznie zaprasza do udziału w VI Targach Pracy dla osób z niepełnosprawnością, które odbędą się dnia 24 listopada 2017r. w godzinach od 10:00 do 12:00 w siedzibie Urzędu Miasta Rybnika, sala 264, II piętro.

Podczas targów zostaną zaprezentowane aktualne oferty pracy, możliwości szkolenia i doskonalenia zawodowego, a także będzie można uzyskać porady specjalistów z instytucji i organizacji wspierających osoby niepełnosprawne w poruszaniu się na rynku pracy.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Dziale Pośrednictwa Pracy tel. 32 4221623, 4226095 wew. 226, 230. 

Czytaj więcej o: VI Targi Pracy dla osób z niepełnosprawnością

Zmiany w wydawaniu legitymacji osoby niepełnosprawnej

24 października 2017

W dniu 6 października br. podpisana została umowa pomiędzy Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych S.A. z siedzibą w Warszawie, obejmującą produkcję blankietów legitymacji dokumentujących niepełnosprawność lub stopień niepełnosprawności oraz ich personalizację i dystrybucję.

Czytaj więcej o: Zmiany w wydawaniu legitymacji osoby niepełnosprawnej

VI Dzień Otwarty w Powiatowym Zespole do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Rybniku

30 sierpnia 2017

VIII Śląski Rajd Turystyczny ,,BEZ BARIER''

23 sierpnia 2017

VIII Śląski Rajd Turystyczny ,,BEZ BARIER''

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze O/Mysłowice organizuje ogólnowojewódzką impreżę turystyczno-rekreacyjną dla osób niepełnosprawnych i osób zagrożonych izolacją społeczną. Współorganizatorem imprezy jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski Sosnowiec. Celem imprezy jest udostępnienie i uświadomienie osobom niepełnosprawnym i osobom zagrożonym izolacją społeczną możliwości uprawiania krajoznawstwa i turystyki aktywnej. Równie ważna jest integracja tych środowisk oraz wymiana informacji i doświadczeń związanych z prawidłową organizacją turystyki i krajoznawstwa między organizacjami programowo zajmującymi się beneficjentami ww. imprezy.

Czytaj więcej o: VIII Śląski Rajd Turystyczny ,,BEZ BARIER''

Nowa legitymacja osób niepełnosprawnych

23 sierpnia 2017

Od 1 sierpnia legitymacje osób niepełnosprawnych są przyznawane i wydawane na nowych zasadach. To nie jedyna zmiana. Z dniem 1 września wejdą w życie przepisy zmieniające wygląd wzoru legitymacji. Wydane wcześniej legitymacje zachowają jednak ważność i nie będzie potrzeby ich wymiany.

Czytaj więcej o: Nowa legitymacja osób niepełnosprawnych

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-29
Data publikacji:2016-04-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Admin
Liczba odwiedzin:10230